Growkit Instrukcja

Instrukcja ma na uwadze status prawny grzybów psylocybinowych w Polsce. Kupujący przyjmuje do wiadomości informacje od sprzedawcy, że ten nie wyraża zgody na dopuszczenie zawiązania się owocników, które obecnie może być ocenione jako wytworzenie nielegalnych substancji. W przypadku zauważenia rozpoczęcia owocowania należy bezzwłocznie zakończyć proces badawczy. Następnie poddać growkit utylizacji przy pomocy środków grzybobójczych.
Poniżej opisano proces doprowadzenia do owocowania growkitu. W rezultacie jest więc instrukcją czego robić nie wolno.

Krok 1. Aklimatyzacja Grzybni

Pozostaw growkit w ciepłym miejscu na 48 godzin, by grzybnia się zaaklimatyzowała.

Krok 2. Przygotowanie Stanowiska

Umyj ręce, załóż rękawiczki i przetrzyj pudełko growkitu alkoholem.

Krok 3. Umieszczenie w Worku

Wsuń growkit do dołączonego worka i zdejmij pokrywkę. Zagnij otwór worka i zabezpiecz spinaczami.

Krok 4. Relaks

Odstaw growkit w nienasłonecznione miejsce (20°C-24°C) i poczekaj cierpliwie na magię wzrostu (2-3tyg) i nie wsadzaj tam nosa! Grzyby lubią spokój, staraj się im nie przeszkadzać.

Krok 5. Wzrost

Faza wzrostu jest niezmiernie kluczowa, w momencie którym zauważysz małe piny (grzybki) należy dostarczać im tlenu poprzez otwieranie i wachlowanie 1-2 razy dziennie worka z grzybnią do momentu zbiorów . Grzybnia produkuje dwutlenek węgla który w początkowym etapie jest potrzebny do rozrostu natomiast w momencie zauważenia białych kropek bądź pinów należy dostarczać im tlenu, potrzebują go do wzrostu.

Krok 6. Zbiory

Po ukończeniu wzrostu, wykręcając zbierz owocniki. Bądź delikatny dla grzybni

Krok 7. Nawodnienie

Po pierwszych zbiorach zalej growkit letnią, przegotowaną wodą (max 25°C), następnie połóż zamknięte opakowanie w chłodniejsze miejsce , odczekaj 2h i dokładnie odsącz nadmiar wody.

Krok 8. Powtórka

Wykonaj ponownie od Punktu 2.

Rosnące grzyby Golden Teacher
Shopping Cart